ذهن مامانی که داره سعی میکنه تصمیم درستی بگیره!

وقتی نظرات پست قبل رومیخوندم قلبم از شادی باز شد. مرسی عاطفه عزیز که با صبر و حوصله معنای اسمای دوست داشتنی و مد نطرم رو اینجا گذاشت. ممنونم  یه عالمه!

منم هارد کپی اینارو داشتم ولی شما بذارین به حساب خیلی درگیر بودن این روزا و کرم دندونی تنبلی که یار همیشگیه منه و منو همیشه گول میزنه که تنبلی کنم!!!

خب اینماسامی ومعانیشون:

دانژه: غنچه گل نیمه باز

ملودی (فرانسوی، melodie) (در موسیقی) توالی تعدادی از اصوات در موسیقی سازی و آوازی، به گونه ای که یک واحد مستقل را بسازد و معمولاً قابل زمزمه کردن باشد.

ملورین: در بلورین - رویه شفاف

مرسانا: دختر زیبا و بی نظیر آسمانی باعث فخر و مباهات که وجودش رفاه نعمت وآسایش همیشگی را هدیه می آورد.

آندیا: فرشتهء کوچک , دختر پاک،تششع خورشید

روشان یا روشانا: ( روشن)،

شانلی:  افتخار آمیز؛ مشهور.

شارمینا:  خجسته ، فرخنده

شاینا : شاهدانه

آرینا:آرین+ ا (پسوند نسبت))، منسوب به آرین، ( آرین (؟)؛ [این واژه با آرینا/arina/ هم نویسه است، که در اساطیر آرینا نام ایزد بانوی خورشید در میان قوم قدیمی هیتی است که دیر زمانی آسیای کوچک در سطه‌ی ی آنان بود و از خود فرهنگ و شهر آبادی شایان توجهی را به یادگار گذاشتند.

روبینا: یاقوت قرمز

روسانا:  مانند چهره ، مثل رخ ، مرکب از رو بعلاوه پسوند سان بعلاوه الف تأنیث

نظر شما چیه؟!!

/ 19 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شیرین

شایلین منم قبل بهت گفتم منم نظرم مثه عاطفه هست نوشته هات حس ارامش داره خودتم میدونی ازت هرازگاهی پرسیدم ایا مشکلی هم بوده .... این خیلیییییییی مهمه ادم بتونه مسائل سخت رو هم با شیرینی طی کنه !!!!!! شاید شایدددددد یه بخشی که از ارامشی که به خواننده هات میدی به زندگی خودتم برگرده و اگه چنین باشه خیلییییییییی عالی هست میشه یه جور هست برگزیده.

الهه

خانومی من عاشق اسم رها هستم

گ

به تزتیب دانزه شاینا مرسانا ملودی شانلی

زهرا گلی

منم اسم مرسانا رو دوست دارم هم تلفظش هم معنی قشنگن، در ضمن تقریبا کم هم هستند

خانم کوچولو

چه خوب که معنی اسما رو گذاشتی. با این تفاسیر پیشنهاد من دانژه است و بعدش هم مرسانا و بعد ملودی. ولی با این حال هنوزم فرصت داری شاید اسمهای دیگه ای هم به ذهنت رسید. فقط یه نکته که منم در انتخاب اسم دخترک برام مهم بود این که اسمش طوری نباشه که مخفف بشه و معنی خودشو از دست بده. گفتم بگم شاید برای تو هم مهم باشه. دیگه هم اینکه من واج ارایی بین اسم و فامیلی رو خیلی دوست دارم. یعنی طوری باشن که به هم بیان. خوب باشی دوستم.

آزي

شايلين جونم مرسانا خيلي خوشگله و تكه به نظرم... روشانا و ملودي هم زيباست...

آزي

اين قبليه من بودم عزيزم...[قلب]

مونا

سلام بر مامان شایلین پر از احساس خوب و ارامش ...به نظر من انتخاب اسم سخته اسم کپلک من ملینا هست که سومین اسم مورد علاقه ام بود اولین و دومین اسم مورد علاقه ام اروشا و ارنیکا بود که خوب با همسر جان بر سر اسم ملینا به توافق رسیدیم..من از اسمهایی که گذاشتی از ملورین خوشم میاد ...عزیزم خیییلیییی مواظب خودتو کپلک باش

شیرین

سلام چطوری شایلین خوبی؟ هی میام ببینم مطلب جدید داری میبینم نیستی؟ حال و احوالت خوبه مامان خوشگل؟

نبات خانومی

عزیزم ایشالا این روزهای شیرینت همراه آرامش و شادی باشه. من عاشق اسم آرینا شدم تلفظش و معنیش هر دو عالی ه از نظر من.